Nasi klienci poprosili o najlepszy na świecie ciągnik do prac z ładowaczem – oto on!
Tradycyjne ciągniki do prac z ładowaczem były zwykle dość proste – po prostu 4 koła i ładowacz czołowy, mogący poruszać się w górę i w dół. Wielu z nas zapewne nadal pamięta czasy, gdy nawet kabina była rzeczą opcjonalną!
Valtra od zawsze ściśle współpracuje z naszymi klientami; często zakładamy więc kalosze i „wychodzimy w pole”, by na miejscu rozmawiać o ciągnikach z chłopakami i dziewczynami, którzy używają ich na co dzień.
Wielokrotnie słyszeliśmy wówczas jedno pytanie: „dlaczego do ciągników o niższej mocy nie można dostać tak zaawansowanego wyposażenia, jak do tych «dużych»”?
Wszyscy klienci prosili o „komfort” – cechy takie jak amortyzacja przedniej osi, amortyzacja kabiny i oczywiście wygodne siedzenia! Dodaliśmy zatem przestronną kabinę z dobrze rozłożonymi elementami sterującymi.
Wygoda jednak na tym się nie kończy. Chyba nikt z nas nie lubi wyginania szyi podczas ładowania ostatniej warstwy bel siana. Tu znów przychodzi z pomocą Seria G, wyposażona w opcjonalne okno dachowe o wysokiej widoczności.
Wielu operatorów ciągników, z którymi rozmawialiśmy korzystało z trzeciej sekcji ładowacza czołowego firmy Valtra na większych maszynach. Zwiększona szybkość pracy oraz lepsza kontrola zapewniane przez tę funkcję bardzo przypadły im gustu, w szczególności podczas pracy z chwytakami do kiszonki i do bel. Dlatego więc zdecydowaliśmy się udostępnić tę funkcję na wszystkich poziomach specyfikacji Serii G. Trzecia sekcja ładowacza sprawia, że obsługa ładowacza czołowego z „doskonałej” zmienia się we wprost „niesamowitą”. Wielu klientów zastanawia się dziś, jak w ogóle mogli pracować bez niej!
Niektórzy klienci chcieli, by ich mniejsze ciągniki posiadały jeszcze więcej funkcji. Dodaliśmy więc do listy modeli cechującą się wysokimi parametrami opcję Versu wraz z wielokrotnie nagradzanym zintegrowanym terminalem SmartTouch. Rozwiązanie to zapewnia łatwą w użyciu technologię na najwyższym poziomie i oznacza, że również w tym segmencie możemy zaoferować pełen zestaw funkcji rolnictwa precyzyjnego. Ten niewielki, lecz bardzo funkcjonalny ciągnik posiada obecnie funkcje Valtra Guide, kontrolę sekcji, kontrolę zmiennego dawkowania oraz umożliwia zarządzanie jazdą na uwrociach dzięki funkcji u-pilot. Może dziś nie potrzebujesz jeszcze tych funkcji, jednak czy masz pewność, że tak będzie również jutro? Nawet jeśli nie zdecydujesz się na nie od razu, to bez obaw – funkcje rolnictwa precyzyjnego można też dodać później i korzystać z nich po wgraniu aktualizacji oprogramowania ciągnika.
SmartTouch daje ponadto każdemu kierowcy możliwość stworzenia osobistego profilu użytkownika, dzięki czemu funkcje pojazdu można idealnie dopasować do sposobu, w jaki korzysta z niego konkretna osoba. Jest to doskonała opcja dla większych gospodarstw, w przypadku których w ciągu całego tygodnia pracy z jednego ciągnika może korzystać wielu operatorów.
Nasi klienci chcieli, by ciągnik ten był w stanie „poruszać się i manewrować” w nierzadko dość ciasnych przestrzeniach, takich jak stodoły czy podwórka. Zachowaliśmy więc krótki rozstaw osi i zoptymalizowaliśmy projekt frontu pojazdu tak, by zmaksymalizować możliwy promień skrętu.
Układy hydrauliczne wykrywające obciążenie to coś, co w dużych ciągnikach powszechnie stosuje się już od dawna. Cieszą się taką popularnością nie bez powodu, a w przypadku Valtra oferowane są jako standard w ciągnikach Active i Versu. Hydraulika typu otwartego nadal dostępna jest w przypadku bardziej tradycyjnych modeli HiTech.